Kinesiotaping – co oznaczają kolory taśm, tzw. tejpów?

18-09-2020

Stosowane szeroko w fizjoterapii i sporcie taśmy do kinesiotapingu to nowoczesna metoda wspierająca zdrowie mięśni i stawów. Plastry łagodzą ból, zmniejszają obrzęki i poprawiają ukrwienie. Zastanawiać mogą różne kolory tejpów. Czy mają one znaczenie? Dowiedz się więcej z tego krótkiego kompendium.

co oznaczają kolory taśm do kinesiotapingu?

Kinesiotaping co oznaczają poszczególne barwy?

Chcesz po raz pierwszy skorzystać z tej innowacyjnej formy fizjoterapii lub Twoje ciało „zdobią” już plastry, ale zastanawiasz się, czy ich kolor, a zatem być może moc działania, został odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb? W taśmach tak naprawdę liczy się ich jakość oraz to, czy fizjoterapeuta odpowiednio je nakleił. Sposób działania produktu jest taki sam bez względu na to, czy ma on odcień różowy, niebieski, czy czarny. Jeśli ma to dla Ciebie znaczenie ze względów estetycznych – zapytaj swojego rehabilitanta o możliwość wyboru.

Tejpy dla pacjentów w każdym wieku

Z tej formy rehabilitacji skorzystać może każdy. Samoprzylepne tejpy przepuszczają powietrze, są wodoodporne, a ich klej jest przyjazny dla skóry. To sprawia, że można je bezpiecznie nosić nawet tydzień. Kinesiotaping sprawdza się przy bólach kręgosłupa, w stanach pourazowych, pooperacyjnych oraz wielu innych schorzeniach układu ruchu. Taśmy okazują się także skuteczne w profilaktyce rozstępów.