Dynamiczna opaska kompresyjna na staw kolanowy OS1st KS7 STABILIZATOR MIĘKKI

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2619
 • Producent: OS1st
 • Dostępność: Dostępny
 • 119,00 zł
 • szt.

Dynamiczna opaska kompresyjna KS7 posiada siedem stref stopniowanego ucisku, który wzmaga skuteczność w łagodzeniu dolegliwości bólowych oraz poprawia krążenie krwi w obrębie kolana, co ma wpływ na zmniejszenie obrzęku mięśni, skraca czas regeneracji i umozliwia szybszy powrót do zdrowia. Unikalny kształt opaski KS7 daje dopasowanie do indywidualnej budowy, ułatwia jej zakładanie oraz komfort noszenia (nawet pod odzieżą).

Wskazania do stosowania:

 • stabilizacja aparatu ścięgnisto- mięśniowego,
 • stabilizacja więzadeł i ścięgien,
 • wspiera i stabilizuje rzepkę,
 • łagodzi artretyczne obrzęki kolana,
 • łagodzi dolegliwości bólowe w m.in.:
  • zespole kolana biegacza
  • zespole kolana skoczka
  • zapaleniu więzadła rzepki
  • zapaleniu stawów i innych bolesnych stanach w oklicy stawu kolanowego
 • zapewnia dodatkową ochronę podczas chodzenia, biegania i uprawiania sportów.

 

Najwyższa jakość:

 • wygodne użytkowanie nawet pod inną odzieżą,
 • miękki i odprowadzający wilgoć materiał zapewniający wysoki komfort użytkowania,
 • hipoalergiczne elementy silikonowe utrzymujące KS7 we właściwym miejscu,
 • redukuje obrzęki,
 • zmniejszenie bólu i dyskomfortu,
 • polepszenie krążenia,
 • redukcja stanu zapalnego.


Produkt sprzedawany pojedynczo.

Rozmiary: S, M, L, XL, XXL, XXXL.

 

 

Kompresjoterapia z medycznego punktu widzenia, to świetny sposób zwalczania chorób układu żylnego. Stosowana od wielu lat przez flebologów, pomaga złagodzić objawy niewydolności układu krążenia takie jak: popękane naczynka, obrzęki i wieczorna opuchlizna, jak również żylaki. Wspomaga prawidłowy przepływ krwi i limfy, zapobiegając ich zastojom w dolnych partiach ciała. Jednak coraz częściej wykorzystywana jest w środowisku sportowym jako skuteczna metoda przyspieszająca potreningową regenerację nadwerężonych mięśni. Do tych celów stworzono nową odmianę, a mianowicie kompresję strefową tzw. dynamiczną, polegającą na zmianie ucisku wraz ze zmianą ułożenia kończyny. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie pozytywnych efektów także w trakcie poruszania. Do zalet jej stosowania zalicza się m.in. zmniejszenie obrzęku powstałego po nadmiernej aktywności fizycznej, łagodzenie DOMS, czyli opóźnionej bolesności mięśni oraz zmniejszenie ryzyka urazu tkanek miękkich i stanu zapalnego, powstałego w wyniku przeciążenia włókien mięśniowych.Wszystko to ma na celu przyspieszyć proces regeneracji i powrót do pełnej sprawności sprzed wysiłku. Popularność produktów kompresyjnych wśród sportowców, także tych światowej rangi, jest najlepszym potwierdzeniem ich skuteczności, ale warto przetestować je na własnej skórze.


  

Seria produktów OS1st to stabilizatory miękkie kompresji strefowej, które zrewolucjonizowały rynek sportowy. Są to opaski kompresyjne z systemem naprzemiennych stref ucisku (połączono tam dwa systemy kompresji: dynamiczną i naprzemienną), które są ortotycznym wsparciem dla osób aktywnych fizycznie. Co warto podkreślić, jest to produkt medyczny, a jego działanie potwierdzone jest przez liczne certyfikaty i jest to główny wyróżnik, dający im przewagę nad zwykłymi skarpetami uciskowymi. Nazwa marki OS1st to skrót od angielskiego Orthopedic Sleeves/Socks, co w tłumaczeniu oznacza Ortopedyczne Opaski/Skarpety, a określenie 1st – First czyli pierwszy, rozumieć należy jako kolejność ubierania, gdyż produkty OS1st powinny być nakładane jako pierwsze, bo są podstawą całego, sportowego ubioru.


  

 

 

  

 

Czym jest kompresja naprzemienna (strefowa, dynamiczna)?

 

W odróżnieniu do kompresji statycznej, gdzie w danym punkcie odnotowywany jest stały nacisk, o jednakowej sile, w kompresji dynamicznej mamy do czynienia ze strefami ucisku (od 3 do 11 w zależności od modelu) i każda z nich wywiera naprzemienny nacisk, powodując zmianę kompresji w danym punkcie. W produktach OS1st osiągnięto to dzięki zastosowaniu Compression Zone TechnologyTM, która jest opatentowaną, jedyną w Polsce technologią o niezwykle dużej skuteczności. System ten pobudza przepływ krwi pozwalając na lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek, co przyspiesza ich regenerację, zwiększa odprowadzanie produktów przemiany materii, jak również zmniejsza obrzęki limfatyczne i stężenie kwasu mlekowego. Sprzyja to odbudowywaniu mikrouszkodzeń, które powstają w wyniku nadmiernego wysiłku i pozwala na szybsze podjęcie kolejnej aktywności. Strefy naprzemienne kompresji wspierają naturalną biomechanikę poszczególnych mięśni, ścięgien i więzadeł, zwłaszcza rozcięgna podeszwowego, ścięgna Achillesa czy rzepki. Łączą w sobie medyczne działanie z praktycznymi, niezwykle istotnymi w sporcie rozwiązaniami. Dużą skuteczność i funkcjonalność uzyskano dzięki innowacyjnej technologii splotu, nowoczesnej generacji włókien i zaawansowanej technologii odprowadzania wilgoci.
 

  

Właściwości użytej technologii: 

  

  

 

 

Opaska na kolano KS7 to jeden z modeli należącej do serii OS1st, czyli miękkich stabilizatorów kompresji strefowej. Mimo niedużych gabarytów jest bardzo skuteczna w działaniu i pomaga zwalczyć wiele dolegliwości bólowych stawu kolanowego. Ułatwia redukcję obrzęków, stabilizuje więzadła i ścięgna, wspiera rzepkę i niweluje stan zapalny. Silikonowe elementy utrzymują ją na właściwym miejscu, zapobiegając zsuwaniu, a dzięki hipoalergicznym właściwościom są bezpieczne dla skóry i nie powodują podrażnień. Opaska jest wygodna w użytkowaniu, można ją stosować także pod inną odzieżą. Miękki materiał dobrze odprowadza wilgoć zapewniając komfort noszenia także w miesiącach letnich. Siedem stref naprzemiennej kompresji gwarantuje kompleksową. Powyżej i poniżej kolana znajdują się dwa obszary o zwiększonym nacisku, których zadaniem jest stabilizacja rzepki. Przez środek kolana przebiega strefa lekkiej kompresji, która jest wolna od większego ucisku. Jest to szczególnie istotne w przypadku silnych dolegliwości bólowych. Miękki stabilizator KS7 wspomaga krążenie, co prowadzi do lepszego utlenienia tkanek i przyspiesza proces regeneracji. Jest świetnym wsparciem w trakcie i po treningu, ale też znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie, szczególnie u osób z przeciążonym stawem kolanowym.

 

  

 

  

 

 

 


 

 


Tabela rozmiarów: