PROFESJONALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE DLA DZIECI NA PŁASKOSTOPIE I KOŚLAWOŚĆ FootWave KIDS SUPI PRO

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2606
 • Producent: Footmedical
 • Dostępność: Dostępny
 • 89,00 zł
 • para

Zaopatrując swoje dziecko we wkładki FootWave KIDS SUPI PRO:

 • ROZPOCZNIESZ EFEKTYWNE LECZENIE KOŚLAWOŚCI I PŁASKOSTOPIA
  Budowa wkładki przywraca naturalny kształt stóp i zakres ich ruchu - stopy i kolana "wyprostują" się.
 • ZAPEWNISZ WSPARCIE ŁUKÓW PODESZWOWYCH
  Opadnięte łuku podeszwowe będą wysklepione i odbudowane. Będą prawidłowo kształtować się w okresie rozwoju.
 • ZAPEWNISZ WYRÓWNANIE OSI KOŃCZYN DOLNYCH
  Wkładki FootWave KIDS SUPI PRO dają stopom naturalne wsparcie i stabilizację, przywracając im ich prawidłową oś stopy-kolana-biodra.
 • ZAPEWNIAJĄ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ
  Miękki materiał wyściółki zapobiega obtarciom i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Otwory wentylacyjne odprowadzają nadmiar ciepła i wilgoci.

 

 

Coraz więcej dzieci zmaga się z wadami postawy, które bardzo często mają swoje podłoże w złym ustawieniu stóp. Opadnięcie łuków stopy, koślawość bądź szpotawość kolan i pięt to najczęstsze dolegliwości naszych pociech. Im wcześniej zadziałamy, tym lepsze skutki możemy osiągnąć. Szczególnie w okresie wzrostu, kiedy cały szkielet się dopiero formuje, można uzyskać najlepsze rezultaty. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu nie będziemy borykać się z takimi problemami. Dobrze dobrane wkładki to połowa sukcesu, więc jeśli tylko Twoje dziecko zmaga się z problemami stóp, wyposaż je w te dobre jakościowo, wykonane z solidnych materiałów. 

 

 

 
FootWave - dynamicznze wkładki ortopedyczne dla dzizeci
 

Firma Footwave w swojej bogatej ofercie oprócz wkładek typowo dla dorosłych, posiada również stricte dziecięce modele. Stanowią one idealne biomechaniczne wsparcie, pozwalające przywrócić prawidłowy wzór chodu. Właściwe ustawienie stóp, umożliwia odpowiedni rozwój, zapobiegając wielu dolegliwościom w dorosłości. Wyrównana zostaje oś ruchu stopy, co wpływa na utrzymanie poprawnej postawy i zapobiega zwyrodnieniu kolan i bioder. Działają również na płaskostopie, a niektóre modele posiadają również kierunkowy amortyzator pięty. Najważniejsze jest dostosowanie wkładki do konkretnego schorzenia, a efekty przyjdą z czasem.

Dla kogo przeznaczone są wkładki Footwave KIDS SUPI PRO?

 

Wkładki Footwave Kids Supi Pro to pełne wkładki ortopedyczne przeznaczone dla dzieci, które borykają się z płaskostopiem oraz zaawansowaną koślawością, która dotyka już nie tylko stopy, ale i kolana. Niwelują także ból w obrębie pięty. Dzięki korytkowej formule dobrze stabilizują tyłostopie i wymuszają poprawną postawę. Mogą być stosowane do każdego obuwia, codziennego, szkolnego, jak i sportowego.   

Działanie wkładek:

 

Wkładki Footwave KIDS Supi Pro to produkt medyczny, który pozwala przywrócić dziecku właściwy wzorzec chodu. Dobre podparcie łuków stopy zapobiega płaskostopiu, a wbudowana pelota metatarsalna wspiera śródstopie, niwelując jego ból i właściwie ustawiając palce. Głębokie korytko stabilizuje piętę i pozwala zachować prawidłową oś kończyny, a przekłada się to na ustawienie całej sylwetki. Wkładki przeciwdziałają koślawości pięt, ale i kolan, a sprzyja temu twardsza formuła zastosowana w obrębie łuków podeszwowych. Model skonstruowano w taki sposób, by zachować naturalny kształt stopy i zapewnić jej właściwy zakres ruchu. Solidne podparcie, daje poczucie stabilizacji i zapobiega niekontrolowanym skrętom stawu skokowego. Miękki materiał wyściółki zapewnia nie tylko komfort podczas użytkowania, ale jest też przyjemny, a co najważniejsze bezpieczny dla skóry. Otwory wentylacyjne gwarantują należyty przepływ powietrza, odprowadzają też nadmiar ciepła i wilgoci. Wkładki Kids Supi Pro zapewniają kompleksową ochronę dla wrażliwych dziecięcych stóp, o które warto dbać już od najmłodszych lat. 

  

   

 

 

Wkładki Footwave KIDS Supi Pro to bezpieczne, medyczne wkładki. Jednak w przypadku licznych dolegliwości stóp i szczególnych stanów chorobowych dziecka wskazane jest skonsultowanie się co do wyboru konkretnego modelu z lekarzem lub specjalistą. 
  

Informacje praktyczne:

W celu dopasowania wkładek do obuwia można je nieco przyciąć. Przed zamontowaniem wkładek FootWave wskazane jest usunięcie fabrycznej wkładki. Początkowo należy przyzwyczaić stopę do wsparcia łuków poprzez kilkugodzinne dzienne stosowanie, stopniowo zwiększając czas użytkowania, do uzyskania pełnego komfortu. Wkładki można czyścić przy pomocy wilgotnej szmatki nasączonej mydłem.
Nie należy ich moczyć, prać w pralce, suszyć mechanicznie lub na kaloryferze.
Tabela rozmiarów

XSK SK K XS
28-29 30-31 32-34 35-38