PROFESJONALNE DYNAMICZNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE DLA DZIECI NA PŁASKOSTOPIE I KOŚLAWOŚĆ FootWave KIDS SUPI

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2610
 • Producent: Footmedical
 • Dostępność: Dostępny
 • 89,00 zł
 • para

Zaopatrując swoje dziecko we wkładki FootWave KIDS SUPI:

 • ZAPEWNISZ WYRÓWNANIE OSI KOŃCZYN DOLNYCH
  Wkładki dają stopom naturalne wsparcie i stabilizację, przywracając im ich prawidłową oś ruchu - stopy i kolana "wyprostują" się.
 • PRZECIĄŻENIA BĘDĄ AMORTYZOWANE
  Zmniejszy to ewentualny ból i dyskomfort, zapobiegnie mikro-urazom oraz deformowaniu się stopy.
 • ZAPEWNISZ WSPARCIE I KONTROLĘ TYŁOSTOPIA
  Podwójny amortyzator kierunkowy pięty pochłania wstrząsy i rozkłada nacisk a korytko piętowe stabilizuje stopy w prawidłowych pozycjach.
 • ZWIĘKSZYSZ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ
  Miękki materiał wyściółki zapobiega obtarciom i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Otwory wentylacyjne odprowadzają nadmiar ciepła i wilgoci.

 

Coraz więcej dzieci zmaga się z wadami postawy, które bardzo często mają swoje podłoże w złym ustawieniu stóp. Opadnięcie łuków stopy, koślawość bądź szpotawość kolan i pięt to najczęstsze dolegliwości naszych pociech. Im wcześniej działamy, tym lepsze skutki możemy osiągnąć. Szczególnie w okresie wzrostu, kiedy cały szkielet się dopiero formuje, można uzyskać najlepsze rezultaty. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu nie będziemy borykać się z takimi problemami. Dobrze dobrane wkładki to połowa sukcesu, więc jeśli tylko Twoje dziecko zmaga się z problemami stóp, wyposaż je w te dobre jakościowo, wykonane z solidnych materiałów. 

 

 

 
FootWave - dynamicznze wkładki ortopedyczne dla dzizeci
 

Firma Footwave w swojej bogatej ofercie oprócz wkładek typowo dla dorosłych, posiada również stricte dziecięce modele. Stanowią one idealne biomechaniczne wsparcie, pozwalające przywrócić prawidłowy wzór chodu. Właściwe ustawienie stóp, umożliwia odpowiedni rozwój, zapobiegając wielu dolegliwościom w dorosłości. Wyrównana zostaje oś ruchu stopy, co wpływa na utrzymanie poprawnej postawy i zapobiega zwyrodnieniu kolan i bioder. Działają również na płaskostopie, a niektóre modele posiadają również kierunkowy amortyzator pięty. Najważniejsze jest dostosowanie wkładki do konkretnego schorzenia, a efekty przyjdą z czasem.

 

Dla kogo przeznaczone są wkładki Footwave KIDS Full Length?

 

Wkładki Footwave to pełne wkładki ortopedyczne przeznaczone dla dzieci, które borykają się z płaskostopiem oraz koślawością stóp. Niwelują także ból w obrębie pięty. Dzięki korytkowej formule dobrze stabilizują tyłostopie i wymuszają poprawną postawę. Mogą być stosowane do każdego obuwia, także szkolnego i sportowego. 


  

Działanie wkładek:

 

Wkładki Footwave KIDS Full Length to produkt medyczny, który zapewnia wsparcie łuków stopy i zapobiega koślawości fizjologicznej. Głębokie korytko dobrze stabilizuje piętę, a wbudowany amortyzator niweluje wstrząsy. Wewnętrzne wyprofilowanie przeciwdziała płaskostopiu podłużnemu, nadając prawidłową oś ruchu. Przeciwdziała to późniejszym problemom z kręgosłupem i stawami, głównie kolan oraz bioder. Odpowiednie podparcie łuków stopy oraz stabilizacja pięty, dzięki wkładkom Footwave Kids zapobiega wielu dolegliwościom, zapewniając właściwy rozwój dziecka i jego prawidłowy wzrost. Zadbaj o zdrowie swojej pociechy i wybierz model, który będzie skuteczny, ale zarazem bezpieczny. 

 

Jak działa i jak jest zbudowana wkładka KIDS SUPI?

ELEMENT WKŁADKI FUNKCJA CO TO OZNACZA?
1 Podwójny amortyzator kierunkowy Absorbuje wstrząsy tyłostopia, kontroluje ruch 3D stawu skokowego, wprowadza prawidłowo w supinację Twoje dziecko uniknie bólu pięty a stopy będą pracować we właściwych kierunkach i zakresach ruchu
2 Płaski spód wkładki (platforma podeszwowa) Stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji Wkładki nie będą przekręcać się w obuwiu w sposób niekontrolowany podczas chodu, dzięki czemu korekcja i wsparcie będzie zawsze prawidłowe
3 Amortyzator przodostopia Amortyzacja głów kości śródstopia Miękka pelota działa jak poduszka - zwiększy się komfort poruszania się oraz zapobiegnie tworzeniu się odcisków (modzeli) w tym miejscu
4 Głębokie, wyprofilowane korytko piętowe Prawidłowe ustawienie osi kończyny dolnej w pozycji neutralnej, stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji Stopy Twojego dziecka nie będą przekręcać się w trakcie poruszania a nogi będą pracować w prawidłowych osiach (nie będą się koślawić, pięty nie będą "uciekać" na zewnątrz)
5 Podparcie łuków podeszwowych Wsparcie dla struktur anatomicznych stopy (odciążenie rozcięgna podeszwowego) Łuki podeszwowe (podłużny i poprzeczny) będą prawidłowo wysklepione, dzięki czemu stopy będą mniej się męczyć i pracować prawidłowo
6 Wyściółka z mikrofibry Bezpieczeństwo, higiena, komfort Miękki materiał zapobiega obtarciom, zapewnia wentylację i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne.

Jak zbudowana jest wkładka FootWave KIDS SUPI?

 

Tabela rozmiarów:

(XSK) (SK) (K) (XS)
28-29 30-31 32-34 35-38

  

Wkładki Footwave KIDS Full Length to bezpieczne, medyczne wkładki. Jednak w przypadku licznych dolegliwości stóp i szczególnych stanów chorobowych dziecka wskazane jest skonsultowanie się co do wyboru konkretnego modelu z lekarzem lub specjalistą