Kategorie

Inhalator Medel Family Plus z nebulizatorem Medel Jet Plus

  • Kod: 537
  • Dostępność: Dostępny
  • Producent: Medel
  • Cena: 185,00 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

Inhalator Medel Family Plus z nebulizatorem Medel Jet Plus


Medel Family Plus to inhalator stworzony z myślą o dorosłych i dzieciach. Atrakcyjny i pomysłowy design, pozwala na łatwą obsługę urządzenia. Zintegrowana rączka umożliwia przenoszenie inhalatora w bezpieczny sposób.
Terapia przy użyciu nebulizatora Medel Jet Plus przyniesie ulgę i wyraźnie wspomoże leczenie u osób cierpiących na przewlekłe zapalenie płuc, POChP, ostre zapalenie oskrzeli i inne schorzenia dolnych dróg oddechowych. Wspomagany wdechem nebulizator Medel Jet Plus charakteryzuje się wyjątkowo wysoką wydajnością. Został zaprojektowany z myślą o maksymalnym ograniczeniu utraty leku, w tym celu zastosowano system podwójnych zaworów. W trakcie inhalacji, kiedy mgiełka aerozolu zostaje wytworzona z leku za pomocą kompresora, a pacjent bierze wdech, jeden z zaworów pozostaje otwarty i uwalnia lek, co znacznie podnosi wydajność nebulizacji i minimalizuje utratę leku. Po wydechu jeden zawór zamyka się, a drugi zawór nie pozwala na samowolne uwalnianie się mgiełki z nebulizatora, tym samym zapobiega ulatnianiu się leku. Frakcja respirabilna czyli przyswajalność mgiełki leku, w drogach oddechowych przy zastosowaniu nebulizatora Medel Jet Plus wynosi aż 92,6 %. Cząsteczka o wielkości 0,8 μm (MMAD) będzie docierała i wchłaniała się najlepiej w dolnych drogach oddechowych.
W zestawie akcesoriów dołączonych do inhalatora Medel Family Plus, znajdują się dwie maski Medel Soft Touch, dla dorosłych oraz dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Maseczki są zakończone miękką i przyjemną dla skóry uszczelką, która zapobiega podrażnieniom delikatnej skóry twarzy. Szczelnie przylegająca maska ma fundamentalne znaczenie dla osób, które nie chcą lub nie mogą stosować ustnika. Dla najmłodszych pacjentów maseczka jest jedynym rozwiązaniem, wystarczy, że dziecko będzie oddychało, a mgiełka z nebulizatora wraz z wdechem będzie kierowana do dróg oddechowych.

Dane techniczne
- Wielkość cząsteczek MMAD - 0,8 µm
- Frakcja wdychana [respirabilna] < 5 μm (FPF)% - 92,6 %
- Tryb pracy przerywany
- Głośność 52 dBA
- Przepływ powietrza z nebulizatora 5,1 l/min
- Ciśnienie maksymalne 2,2 bar
- Minimalna podawana objętość leku 2 ml
- Maksymalna podawana objętość leku 8 ml
- Waga urządzenia 1,5 kg
- Zasilanie sieciowe

Skład zestawu: Inhalator Medel Family Plus, nebulizator Medel Jet Plus, ustnik, końcówka do nosa, przewód powietrzny, zamienne filtry powietrza, maska Medel Soft Touch dla dorosłych, Maska Medel Soft Touch dla dzieci 6m+, etui, karta gwarancyjna, instrukcja w języku polskim

Gwarancja 5 lat