Kategorie

Taśma do tapingu Kinesio Tex Gold FP

  • Kod: 2578
  • Dostępność: Dostępny
  • Producent: Kinesio
  • Cena: 45,50 zł
    • Wybierz kolor:
    szt.
  • Poleć produkt

Taśma do kinesiotapingu Kinesio Tex Gold FP

Dr. Kenzo Kase postanowił stworzyć nową wersję swojego legendarnego produktu. Nowy Kinesio® Tex Gold zawiera rewolucyjną technologię Finger Print, która imituje linię papilarną ludzkiej skóry. Poprawiona została przyczepność, klej jak i  grubość plastra. Dzięki temu jest to najdoskonalszy produkt jaki stworzył Dr. Kenzo Kase. Do tego jest opatentowany na całym świecie, by chronić innowacyjność produktów Kinesio®.

"Zapewniamy komfort i stabilizację już od ponad 35 lat." Taśmy rekomendowane przez twórce metody Kinesiotapingu Kenzo Kase.

Ponad 35 lat badań, rozwoju i stosowania taśm Kinesio Tex Gold w terapii manualnej. Nasza taśma posiada jedyny w swoim rodzaju falisty kształt i  stała się standardem w dziedzinie tapingu terapeutycznego przy użyciu taśm elastycznych. Kinesio Tex Gold zapewnia bezinwazyjną i skuteczną metodę reedukacji systemu nerwowo-mięśniowego, poprawiając zarazem krążenie krwi i limfy, kojąc ból i zapewniając wygodę i stabilizację wymaganą przy terapii pacjenta.

Taśmy Kinesio Tex Gold FP są używane w wielu dziedzinach, takich jak rehabilitacja, opieka zdrowotna czy sport. Pomagają uśmierzyć ból, przynoszą ulgę w przypadku stanów zapalnych i wspierają osłabione tkanki mięśni, żeby wspomóc ich wydajność. Metoda Kinesio Taping polega na nakładaniu taśm na i wokół mięśni w celu wspomagania lub hamowania napięcia mięśniowego. Technika wspomagania polega na symulacji skurczów mięśni w pełnym istniejącym zakresie ruchu dla uzyskania optymalnej aktywności fizycznej. Technika hamowania polega na redukcji napięcia mięśniowego np. w zespołach przeciążeniowych. Dodatkowo zastosowanie technik korekcyjnych takich jak mechaniczna, limfatyczna, więzadłowa/ścięgnowa, powieziowa, przestrzenna i funkcjonalna może wspomagaćwymienione wyżej techniki podstawowe. Taśmy Kinesio Tex Classic można stosować w połączeniu z zabiegami fizykoterapeutycznymi włącznie z krioterapią, hydroterapią, masażem terapeutycznym i stymulacją elektryczną.

Kinesio Taping łagodzi ból i ułatwia drenaż limfatyczny poprzez mikroskopijne uniesienie skóry. Nałożenie taśmy powoduje pofałdowanie skóry, zwiększając przestrzeń śródmiąższową. W rezultacie nacisk i podrażnienie receptorów nerwowych i sensorycznych jest redukowane, co prowadzi do
złagodzenia bólu. Obciążenie systemu limfatycznego jest stopniowo redukowane, ułatwiając swobodny drenaż.

Taśma Kinesio Tex Gold FP jest prosta w użyciu, wytrzymała i odpowiednia dla każdego. Ma szereg zastosowań: pomaga zachować właściwe ustawienie osiowe stawów, wspomaga osłabione mięśnie, łagodzi ból, redukuje obrzęk i stan zapalny, zwiększa zakres ruchowości i zapobiega urazom. Może
być użyty na każdym fragmencie ciała.

Taśma Kinesio Tex Gpld FP znajduje następujące zastosowania:

- zmniejszanie dolegliwości bólowych;
- zmniejszanie obrzęków i stanów zapalnych;
- niwelowanie nadmiernego napięcia mięśniowego oraz zespołu powięzi;
- zapobieganie nadmiernemu rozciągnięciu oraz przemęczeniu osłabionych mięśni;
- zmniejszanie sztywności oraz skurczów mięśni;
- poprawa zakresu ruchomości;
- rehabilitacja mięśni oraz propriocepcji;
- poprawa postawy oraz przywrócenie równowagi mięśniowej;
- utrzymanie właściwej struktury tkanek;
- zapobieganie urazom;
- poprawa możliwości kinetycznych.

Kinesio Tex Gold - 5cm x 5m to najbardziej uniwersalny rozmiar. Szerokość 5 cm pasuje idealnie do pacjenta o przeciętnych rozmiarach. Z łatwością można stosować ją do wszystkich czterech najbardziej popularnych sposobów kinesiotapingu (w kształcie litery "I", "Y", "X","Wachlarza"). Taśma ta idealnie nadaje się do zastosowania na obszarze całego ciała.

Rozmiar: 5cm x 5m - 1 szt. w opakowaniu