Kategorie

Wkładki ortopedyczne na bóle pięt i podeszwy OSTROGA PIĘTOWA

  • Kod: 781
  • Dostępność: Dostępny
  • Producent: Foot Wave
  • Cena: 115,00 zł
    • Wybierz rozmiar:
    para
  • Poleć produkt

Wkładki ortopedyczne na bóle pięt i podeszwy OSTROGA PIĘTOWA

Przewlekły stan zapalny w okolicach kości piętowej może być przyczyną schorzenia zwanego ostrogą piętową. Wkładki Foot Wave "Ostroga Piętowa" są zaprojektowane by wspierać łuki stopy a tym samym pozwalają na zmniejszenie napięcia w okolicach rozcięgna podeszwowego. W efekcie następuje zmniejszenie odczucia bólu pięty i poprawa komfortu poruszania się.
Ostroga piętowa zwykle dokucza osobom uprawiającym sporty, np. bieganie, tenis czy siatkówkę. Występuje również często u ludzi starszych, u których stopy z różnych powodów ulegają deformacji. Przyczyną tworzenia się ostrogi piętowej jest zapalenie w miejscu, gdzie kość pięty łączy się z rozcięgnem piętowym – strukturą, która napina się i rozluźnia przy każdym naszym kroku. Taki stan zapalny powstaje na skutek noszenia niewygodnych butów, urazu lub przeciążenia, którego przyczyną jest nadwaga. Stan zapalny sprawia, że w miejscu przyczepu odkładają się złogi wapienne i na kości piętowej od strony podeszwy powstaje wyrośl zwana ostrogą. Oprócz ćwiczeń możemy również działać doraźnie, poprzez zastosowanie odpowiednich wkładek.

Działanie wkładek:
- Zmniejszają dolegliwości związane z płaskostopiem, zapaleniem ścięgna Achillesa i bólem głów kości śródstopia (Metatarsalgia).
- Amortyzująca poduszeczka pod piętą redukuje siłę nacisku wywieranego na bolącą piętę, zapewniając dodatkową ulgę i komfort chodzenia.
- Posiadają biomechaniczne wsparcie wysklepienia podłużnego oraz poprzecznego stopy.
- Posiadają amortyzatory redukujące przeciążenia tyłostopia i przodostopia dla zapewnienia dodatkowej absorpcji wstrząsów
- Posiadają głębokie korytko stabilizujące piętę

Zastosowanie wkładek:
- zapalenie rozcięgna podeszwowego,
- tzw. ostroga piętowa
- płaskostopie podłużne i poprzeczne
- metatarsalgia
- bóle pięt
- bóle ścięgna Achillesa
- koślawość (nadmierna pronacja)

W celu dopasowania wkładek można je nieco przyciąć od strony przodostopia po liniach odpowiadających rozmiarowi lub odwzorowując fabryczną wkładkę z obuwia. Przed włożeniem wkładek do butów zalecane jest usunięcie fabrycznych wkładek aby nie wpływały na profil wkładki Foot Wave.

Rozmiary:
XS - 35-38
S - 39-41
M - 42-43
L - 44-45
XL - 46-48