Kategorie

Kompres samochłodzący Instant Ice Compress

  • Kod: 2511
  • Dostępność: Dostępny
  • Producent: Taiwan Stanch
  • Cena: 7,50 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

Kompres samochłodzący Instant Ice Compress

Kompres samochłodzący przynosi ulgę przy stłuczeniach, naciągnięciach mięśni, gorączce, bólach głowy, bólach zębów, pieczeniu, niewielkich oparzeniach, podczas upałów.

Sposób użycia: Kompres należy mocno zgnieść - pozostający w środku worek wodny pęknie. Następnie przytrzymać okład z obu stron i potrząsnąć aby zawartość się wymieszała. Okład natychmiast zrobi się zimny. Przyłożyć kompres w miejsce urazu.
    
Po ściśnięciu okład utrzymuje temperaturę około 0 C. Działa przeciwbólowo, hamuje procesy zapalne, zmniejsza obrzęki i obniża temperaturę. Znajduje zastosowanie w pierwszej pomocy, medycynie sportowej i stomatologii.

Mechanizm działania preparatu polega na wykorzystaniu endotermicznej reakcji chemicznej, zapoczątkowanej uwolnieniem wody (poprzez energiczne ściśnięcie) z wewnętrznego zbiornika umieszczonego w opakowaniu głównym. W kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu reakcji okład uzyskuje temperaturę ok. 0 stopni C i utrzymuje ją przez 30 minut. Stopniowo ulega ona podwyższaniu, ale nadal przez około godzinę kompres jest źródłem zimna.

Zaletą tej formy okładu w porównaniu do konwencjonalnych metod oziębiania jest łatwość i szybkość uzyskiwania zimna, szczególnie w miejscach oddalonych od lodówki czy bieżącej wody oraz fakt utrzymywania stałej i kontrolowanej temperatury. Przy zastosowaniu tego nowoczesnego kompresu nie występuje zagrożenie przemrożenia tkanek, istniejące przy używaniu lodu.

Rozmiar: 16 x 9 cm