Płyn do dezynfekcji Bacoban

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2638
 • Dostępność: Brak
 • 59,00 zł
 • opakowanie
  Niedostępny

 

Gotowy do użycia produkt dezynfekujący, skuteczny długoterminowy efekt, do 10-ciu od dni od momentu aplikacji.

Zastosowanie

Dezynfekcja i czyszczenie powierzchni medycznych zgodnie z dyrektywą 93/42 / EEC (Dyrektywa Rozporządzeń Medycznych Unii Europejskiej) i wszelkiego rodzaju powierzchni w szpitalach, w gabinetach lekarskich, w ośrodkach rehabilitacyjnych, w domach opieki społecznej, w hotelach, w biurach, w toaletach publicznych, powierzchni w środkach transportu publicznego itd.

Szczególnie przydatny w obszarach wymagających skuteczną, długotrwałą i nieprzerwaną higienę.

Szczególnie nadaje się do miejsc, gdzie rozwijające się mikroorganizmy produkują nieprzyjemne zapachy, takich jak toalety i urządzenia sanitarne.

Bacoban® może być skutecznie stosowany w krytycznych i wrażliwych obszarach przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i spożywczego.

Skuteczność biologiczna

Bacoban® działa skutecznie przeciwko: bakteriom, grzybom, wirusom (wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, HIV, grypy H1N1 i H5N, rotawirusom i adenowirusom koronawirusom i innym).

Skład produktu

100 g roztworu zawiera: benzalkoniowy chlorek 0,26 g, pirytion sodu 0,025 g, polycondenstaes, substancje zapachowe, woda oczyszczona. Nie zawiera formaldehydów i fenolu.

Obok sprawdzonego efektu biobójczego, Bacoban® ma również cztery dodatkowe wysoce skuteczne mechanizmy:

 1. Działa do 10 dni (bakteriobójcze, grzybobójcze). Po odparowaniu środka dezynfekującego, Bacoban® tworzy ultra cienką folię z nano-cząsteczek i biocydów, które poprzez dyfuzję w przypadku skażenia rozprzestrzeniają się na powierzchni zabijając bakterie i grzyby – do 10 dni. Badanie przeprowadzone przez Instytut Fresenius GmbH według normy ASTM E2180.
 2. Ułatwia czyszczenie powierzchni. Poprzez proces który tworzy stałą fazę żelową na podstawie fazy ciekłej powstaje łatwa w czyszczeniu powierzchnia. Odpowiednia konfiguracja sieci molekularnych zapewnia, że mikroorganizmy, kurz, pot czy białka luźno przylegają do takiej sieci. Dzięki temu mogą zostać usunięte w bardzo łatwy sposób.
 3. Biozgodność. Pełna biozgodność potwierdzona przez laboratorium BSL Bioservice nawet podczas przypadkowego spożycia.
 4. Eliminuje nieprzyjemne zapachy. Bakterie i białka w procesie rozkładu powodują nieprzyjemne zapachy dzięki innowacyjnej formule rozkładu substancji organicznych po zastosowaniu środka Bacoban® DL efekt ten nie występuje.

Sprzęt medyczny klasy A2, opatentowany i certyfikowany CE 0481.

Gotowy do użycia, bezalkoholowy produkt przeznaczony do dezynfekcji powierzchni, nie zawiera Aldehydów i Fenoli.

Szerokie spektrum działania:

Produkt przeznaczony dla wszystkich powierzchni znajdujących się w szpitalach, przychodniach, klinikach, gabinetach (lekarskich, rehabilitacyjnych, masażu, fizjoterapii itp.) domach starców, hospicjach, marketach, lotniskach, szkołach, przedszkolach, żłobkach, kinach, teatrach, izbach wytrzeźwień, komisariatach policji i radiowozach, karetkach we wszystkich środkach transportu publicznego w których występuje duże rotacji ludzi itp.