Dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave OSTROGA PIĘTOWA - BÓL PIĘTY

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 707
 • Producent: Footmedical
 • Dostępność: Dostępny
 • Czas realizacji: 3-4 dni
 • 139,00 zł
 • para

Dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave na ostrogi piętowe

Wkładki FootWave:
-zapewniają skuteczne biomechaniczne wsparcie łuków podeszwowych
-głębokie korytko stabilizuje tyłostopie
-absorbują wstrząsy oraz amortyzują pięty
-wyściółka z mikrofibry zapewnia komfort chodzenia

Ostry ból odczuwany w trakcie chodzenia, utrudniający poruszanie się i codzienne funkcjonowanie może być oznaką przewlekłego stanu zapalnego w okolicach kości piętowej, znanego jako ostroga piętowa. Diagnozowana jest jako stan zapalny okolicy przyczepu bliższego rozcięgna podeszwowego oraz tkanek otaczających rozcięgno. Rozcięgno podeszwowe to szeroka, włóknista struktura przypominająca taśmę, która przebiega pod stopą od pięty do palców. Zapalenie rozcięgna podeszwowego jest związane z niewłaściwym funkcjonowaniem stopy - jej nadmierną pronacją (koślawością) oraz opadnięciem łuków podeszwowych, powodujących nadmierne naciągnięcie rozcięgna, w wyniku czego odczuwany jest ból w okolicy przyczepu rozcięgna do kości piętowej.
Najczęstszymi czynnikami sprzyjającymi występowaniu dolegliwości są: uraz, przybranie na wadze, wiek, przeciążenie czy czynniki genetyczne (np opadające łuki stopy). Długotrwałe stanie lub chodzenie po twardych nawierzchniach, źle dobrane obuwie czy brak aktywności fizycznej również mogą wpływać na ból rozcięgna podeszwowego.

Nowe, dynamiczne wkładki FootWave OSTROGA PIĘTOWA wspierają łuki stopy i pozwalają na zmniejszenie napięcia w okolicach rozcięgna podeszwowego. Powoduje to redukcję nacisku na bolące miejsce i zmniejszenie odczucia bólu pięty. Dzięki specjalnej budowie wkładki stabilizują piętę a zawarte w nich amortyzatory zmniejszają przeciążenia i chronią przed negatywnymi skutkami wstrząsów powstałych przy poruszaniu.

1. Podwójny amortyzator kierunkowy tyłostopia absorbuje wstrząsy, kontroluje ruch 3D stawu skokowego, wprowadza prawidłowo w supinację. Dzięki temu zmniejsza się ból pięty a stopy będą pracować we właściwych kierunkach i zakresach ruchu.

2. Płaski spód wkładki (platforma podeszwowa) zapewnia stabilizację i wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji. Sprawi to, że wkładki nie będą przekręcać się w obuwiu w sposób niekontrolowany podczas chodu, dzięki czemu korekcja i wsparcie będą zawsze prawidłowe.

3. Wkładka na ostrogi FootWave jest wyposażona w amortyzator przodostopia zapewnia amortyzację głów kości śródstopia. Miękka pelota działa jak poduszka - zwiększy komfort poruszania się oraz zapobiegnie tworzeniu się odcisków (modzeli) w tym miejscu.

4. Głębokie, wyprofilowane korytko piętowe zapewni prawidłowe ustawienie osi kończyny dolnej w pozycji neutralnej, stabilizację oraz wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji. Dzięki temu nogi będą pracować w prawidłowych osiach (nie będą się koślawić, pięty nie będą "uciekać" na zewnątrz).

5. Podparcie łuków podeszwowych zapewnia wsparcie dla struktur anatomicznych stopy (odciążenie rozcięgna podeszwowego). Dzięki temu łuki podeszwowe (podłużny i poprzeczny) będą prawidłowo wysklepione, stopy będą mniej się męczyć i pracować prawidłowo.

6. Materiał WaveEVA 450B zapewnia optymalny poziom twardości, amortyzacji oraz pożądany współczynnik odkształcenia. Dzięki temu zmniejszy się ból stóp, szczególnie pięty, zwiększy się komfort poruszania się oraz stabilność.

7. Wyściółka z mikrofibry zapewnia bezpieczeństwo, higiena, komfort. Miękki materiał zapobiega obtarciom, zapewnia wentylację i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne.

Wkładki na ostrogi Footwave są dostępne w rozmiarach:

 • XS (35-38),
 • S (39-41),
 • M (42-43),
 • L (44-45),
 • XL (46-48)

Stopy odgrywają bardzo istotną rolę w naszym organizmie. Są głównym elementem mechanizmu ruchu, stanowią podstawę całego organizmu i na nich opiera się ciężar ciała, jak również amortyzują wstrząsy. Ich odpowiednie podparcie wpływa na poprawną postawę. Od nich zależy ustawienie kolan i bioder, a odpowiednie ćwiczenia i wkładki pozwalają skorygować ich wady. Stopy są zatem bardzo istotnym elementem naszego organizmu. Warto zadbać o ich zdrowie, by móc się nie tylko swobodnie poruszać, ale również nie obciążać kręgosłupa i stawów.Na rynku istnieje wiele rodzajów wkładek, które dostosowane są do konkretnego schorzenia. Możemy nimi niwelować płaskostopie poprzeczne i podłużne, haluksa, nieprawidłowe ustawienie pięt i kolan (koślawość, szpotawość),  mogą przynieść ulgę przy ostrodze piętowej, jak również amortyzować wstrząsy. Wybór jest naprawdę szeroki i umożliwia dopasowanie do własnych potrzeb.

 

Firma FootWave oferuje szereg wkładek, zaprojektowanych przez australijskich podiatrów. Wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniają komfort i ulgę przy licznych schorzeniach. Można je dopasować do dowolnego obuwia zarówno eleganckiego, jak i sportowego. Szeroki asortyment zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave  zapewniają prawidłowe wsparcie i korekcję biomechaniczną w każdej fazie cyklu chodu. 

 Ostroga piętowa
 to bardzo bolesne schorzenie, które może utrudniać normalne funkcjonowanie. Przejawia się ono naroślą kostną w obrębie pięty. Ból spowodowany jest natomiast przez towarzyszące jej zapalenie rozcięgna podeszwowego. Jest to szeroka, włóknista struktura, która rozciąga się od pięty po palce. Jej nadmierne napięcie lub rozciągnięcie powoduje dolegliwości bólowe. Przyczyną może być przeciążenie, uraz, nagłe przybranie na wadze lub predyspozycje genetyczne do opadania łuków stopy. Oprócz ćwiczeń możemy również działać doraźnie, poprzez zastosowanie odpowiednich wkładek

 

Dynamiczne wkładki FootWave OSTROGA to świetne wsparcie stóp, osób borykających się z ostrogą piętową. Popierają  łuk poprzeczny i podłużny, obniżając tym samym napięcie rozcięgna podeszwowego. 

 

 

 

 

Informacje praktyczne:

 

 

W celu dopasowania wkładek do obuwia można je nieco przyciąć od strony przodostopia. Przed zamontowaniem wkładek FootWave wskazane jest usunięcie fabrycznej wkładki. Początkowo należy przyzwyczaić stopę do wsparcia łuków poprzez kilkugodzinne dzienne stosowanie, stopniowo zwiększając czas użytkowania, do uzyskania pełnego komfortu. Wkładki można czyścić przy pomocy wilgotnej szmatki nasączonej mydłem. 
Nie należy ich moczyć, prać w pralce, suszyć mechanicznie lub na kaloryferze.

  

Tabela rozmiarów