FootGym APARAT DO ĆWICZEŃ I REHABILITACJI STÓP

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2633
  • Dostępność: Brak
  • 244,00 zł
  • szt.
    Niedostępny

Footgym to wielofunkcyjne urządzenie, które ma szerokie zastosowanie. Oprócz indywidualnego użytku, stanowi również świetne wyposażenie gabinetów rehabilitacyjnych. Wykorzystywany jest przez podologów, ortopedów i fizjoterapeutów, których obiektem zainteresowań jest kończyna dolna. Jest też świetnym przyrządem do ćwiczeń motorycznych. Polecany wszystkim osobom, dla których stopy są kwestią priorytetową: biegaczom, piłkarzom, lekkoatletom oraz tym, którzy pracują "na nogach".

Stopy są podstawą naszego ciała i głównym aparatem ruchu, dlatego powinni o nie dbać wszyscy aktywni fizycznie.

Dotknęła Cię kontuzja stopy? Zmagasz się z takimi problemami jak: zapalenie rozcięgna podeszwowego lub ścięgna Achillesa? Twoja stopa poddana została operacji? Najefektywniejszym rozwiązaniem jest rehabilitacja. Systematyczne ćwiczenia mogą przynieść zadowalające rezultaty, bez drastycznych środków farmakologicznych. Wizyty u fizjoterapeutów są jednak bardzo kosztowne, nie każdy ma możliwość korzystania z nich tak często, jakby chciał. Na szczęście istnieją sprzęty rehabilitacyjne, które można zastosować w domu. Mając je stale pod ręką, możemy używać ich w każdej wolnej chwili.

 

 

Footgym to wielofunkcyjne urządzenie, które ma szerokie zastosowanie. Oprócz indywidualnego użytku, stanowi również świetne wyposażenie gabinetów rehabilitacyjnych. Wykorzystywany jest przez podologów, ortopedów i fizjoterapeutów, których obiektem zainteresowań jest kończyna dolna. Jest też świetnym przyrządem do ćwiczeń motorycznych. Polecany wszystkim osobom, dla których stopy są kwestią priorytetową. Dotyczy to głównie piłkarzy, lekkoatletów i sportowców wielu innych dyscyplin. Stopy są podstawą naszego ciała i głównym aparatem ruchu, dlatego powinni o nie dbać wszyscy aktywni fizycznie.


 

 

Foot Gym - ćwiczenie 7 

Biceps, klatka piersiowa czy brzuch to partie mięśniowe, które często podlegają treningowi. Bardzo często zapominany o innych częściach ciała, które z pozoru mało istotne, odgrywają w naszym życiu kluczową rolę. Stopy są takim elementem i warto zadbać o ich dobrą kondycję. Systematyczne ćwiczenia pozwalają utrzymać je w dobrej kondycji fizycznej. Ich wybór nie jest łatwy, więc by uzyskać jak najlepsze rezultaty, warto wyposażyć się w specjalny sprzęt. Aparat Footgym jest wielozadaniowym urządzeniem, które pozwala uzyskać zadowalające efekty i ma szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzi się w terapii pourazowej, jak również w profilaktyce haluksa czy płaskostopia. Jest też idealnym przyrządem do poprawy biomechanicznych funkcji kończyny dolnej. Może być wykorzystywany przez osoby, borykające się ze schorzeniami i deformacjami stopy i stawu skokowego. To co go wyróżnia, to prosta konstrukcja, która umożliwia korzystanie z jego dobrodziejstw w domowym zaciszu. Warto wyposażyć się w sprzęt, który jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale co najważniejsze skuteczny.


  

Przyrząd Footgym składa się pochylonej platformy, na której na specjalnych uchwytach, mocowane są linki oporowe. Umożliwiają one rehabilitację stóp poprzez intensywne aktywowanie palców i poprawy ich chwytności. Dodatkowa masująca rolka, ma działanie termoterapeutyczne. Wystarczy napełnić ją wodą i zamrozić lub podgrzać, wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Krioterapia działa kojąco, łagodzi zapalenia i obrzęki, terapia ciepłem zalecana jest przy bólach reumatycznych czy przykurczach. Wielorakie zastosowanie powoduje, że aparat spełnia wiele funkcji. Kolorowe gumki, o różnym oporze (3 opory), pozwalają dostosować intensywność ćwiczeń do poziomu zaawansowania. Skośna płyta umożliwia uzyskanie pełnej rozciągliwości rozcięgna podeszwowego. Jest też antybakteryjna i w pełni bezpieczna. Aparat można używać zarówno na stojąco, jak i siedząc, wszystko zależy od stopnia komfortu, jaki chcemy uzyskać.
 

 
 

 

Producent przedstawia 7 głównych ćwiczeń z zastosowaniem przyrządu Footgym, które mają potwierdzone działanie i pomagają skutecznie zwalczyć wiele dolegliwości stóp. Mogą być wykonywane w okresie pooperacyjnym, w trakcie rehabilitacji, jak i prehabilitacji oraz po licznych urazach, kiedy takie jest zalecenie lekarza. Jest również świetnym uzupełnieniem treningu, pozwalającym wzmocnić mięśnie stóp i staw skokowy, co przyczynia się to uzyskania większej stabilizacji i równowagi ruchowej. Rozciąganie części podeszwowej zapobiega skurczom i ewentualnym kontuzjom. Jedno urządzenie, które ma szerokie zastosowanie i może pomóc przy wielu dolegliwościach. 

 

 

 

7 ĆWICZEŃ W JEDNYM URZĄDZENIU!

 

 

ĆWICZENIE 1

Foot Gym - ćwiczenie 7

 

Rozciąganie stopy. Ćwiczone mięśnie: piszczelowy przedni, prostownik długi palców, mięsień strzałkowy trzeci, prostownik palucha.

 

 

ĆWICZENIE 2

Foot Gym - ćwiczenie 6

 

Zwijanie palców. Ćwiczone mięśnie: prostownik palucha, mięsień strzałkowy trzeci, stawy śródstopno-paliczkowe.

 

ĆWICZENIE 3

Foot Gym - ćwiczenie 3

 

Rozciąganie palców.Ćwiczone mięśnie: zginacze, przywodziciel palucha, prostownik palucha.

 

 

ĆWICZENIE 4

Foot Gym - ćwiczenie 4

 

Masaż. Masowane obszary: łuk podłużny przyśrodkowy, łuk podłużny boczny, łuk poprzeczny.

 

ĆWICZENIE 5

Foot Gym - ćwiczenie 5

 

Rozciąganie rozcięgna podeszwowego. Ćwiczone ścięgno: rozcięgno podeszwowe stopy.

 

 

ĆWICZENIE 6

Foot Gym - ćwiczenie 2

 

Rozciąganie łydki. Ćwiczone mięśnie: mięsień brzuchaty, płaszczkowaty.

 

ĆWICZENIE 7

Foot Gym - ćwiczenie 1